Türkiye Taş Kömürü Kurumu 500 işçi alımı iş ilanı

Türkiye Taş Kömürü Kurumu genel müdürlüğü Zongultak, Bartın ve Karabük illerinde bulunan iş yerlerinde çalışmak üzere toplam 500 işçi alımı gerçekleştirecektir. İşyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan toplam 500 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.

Başvuru Yapmak İsteyen Kişilerde Aranan Şartlar Neler?

 • İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • En az İlkokul mezunu olmak,
 • İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
 • Askerlikle ilişiği olmamak,
 • Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

Hangi Şehre Kaç İşçi Alımı Yapılacaktır?

 • Zonguldak 350 kişi,
 • Bartın Amasra 100 kişi,
 • Karabük 50 kişi olarak belirlenmiştir.

Başvuru yapan kişilerin tespit etmek amacıyla yukarıdaki şehirlerde farklı tarihlerede noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kurumdan yapılan açıklamaya göre aşağıdaki şehirlerde ve tarihlerde kura çekimi işlemleri yapılacaktır.

 • Zonguldak: 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,
 • Amasra/Bartın: 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,
 • Karabük: 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar;

TÜrkiye Taşkömürü Kurumu tarafından sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İşkur üzerinden Havalimanı Yolcu Hizmetleri Görevlisi Alımı Yapılıyor başlıklı makalemizde fraport personel alımı 2019, havalimanı yolcu hizmetleri personeli alımı 2019 ve havaş personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı 12 Bin TL Maaş ile Sözleşmeli Personel Arıyor

Sağlık Bakanlığı, ülke şartlarına göre oldukça yüksek maaşlı personel alımı ilanı yayınladı. Bakanlık tarafından yaynlanan iş ilanına göre sözleşmeli olarak...

Kapat