Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Sürekli İşçi Alımı ilanı

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. 1951 yılında Vagon Tamir Atölyesi adıyla kurulan şirket ülkemizin demiryolu ulaşımı için dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla kurulmuştur. Demir yolunun bakım onarımı ve vagon üretimi ile Adapazarı’nda vagon üretimi gerçekleştirmiştir. 1971 yılında yurt dışına vagon ihracatı da yapan şirket bu ihracatlarını Pakistan ve Bangladeş’e toplam 77 vagon ihraç ederek gerçekleştirmiştir.

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş., 1986 yılında bugünkü hali ile yolcu vagonları üretimi ve demiryolu mühendislik hizmetleri vermeye başlamıştır. TÜVASAŞ olarak adlandırılan şirket milli ekonomiye de katkı sağlamaktadır. Dışa bağımlılığı azaltıp yerli üretimi ile vagon ihracatı bile yapan şirket yıllık 75 vagon imalatı yapabilmektedir.

TÜVASAŞ personel alımı ilanları devlet personel başkanlığı sitesinde yayınlayarak sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. İlan detaylarının Sakarya çalışma ve iş kurumu il müdürlüğünden verileceği açıklandı. Personel alımı sürekli işçi statüsünde olacak olup eğitim durumu olarak da ilanda iki koşul sunmuştur. Hem lise (ortaöğretim) mezunları hem de yüksekokul (önlisans) mezunlarının ilana başvurabilmeleri için 2 farklı işçi alımı duyurusu yapılmıştır.

TÜVASAŞ sürekli işçi alımı duyurusunda personel alımının Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre yapılacağı ve başvuruların da 22 Temmuz 2017 günü sona ereceği belirtilmiştir. İlanın detayları www.iskur.gov.tr üzerinden yayınlanmıştır. Başvuruları kabul edilip ismi nihai listede yer alan adaylar TÜVASAŞ şirketinde sözlü mülakata alınacaktır.

TÜVASAŞ personel alımı kontenjanları

  • Ortaöğretim Mezunu 29 sürekli işçi,
  • Önlisans Mezunu 11 sürekli işçi

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İçişleri Bakanlığı Kaymakam Alımı sınavı duyurusu

İçişleri Bakanlığı ÖSYM tarafından yapılacak sınav ile 100 kaymakam alımı yapacağını duyurdu. Başvurular ÖSYM üzerinden sınav ücreti yatırılarak 13-20 Temmuz...

Kapat