Van Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri ve 40 Zabıta Memuru Alıyor

Van Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri ve 40 Zabıta Memuru Alıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, ilgili yönetmelik hususunda belediyede çalışmak üzere en az lise mezunu zabıta memur ve itfaiye eri alımı yapılacaktır. Belediyede zabıta memuru olarak çalışacak kişiler zabıta amirinin vereceği görevlerden sorumlu olacaklardır. Belediye işlemlerinin düzgün yürütülmesi, ilçe sınırlarının ilgili yönetmelikler doğrultusunda düzen ve nizamından zabıta memurları sorumlu olacaklardır. İtfaiye erleri ise aynı şekilde itfaiye istasyonlarında olası bir yangın, kurtarma gibi işlemler için 24 saat hazır olarak bekleyip gerektiği anda gerekli müdahaleleri yapacaklardır. Belediye memur alımı yapacağı için başvurular için 2016 yılı kamu personeli seçme sınavını baz alacaktır. Bunun adaylar alım yapılacak kadrolara göre değişse de başvuru yapacağı kadroya göre KPSS’ye lisans veya önlisans ortaöğretim düzeyinde girmiş olmalıdırlar.

Başvuru şartları

 • Türk ceza kanununun 53. maddesinde yer alan kasten işlenen suçlar gibi suçlardan hüküm giymemiş adli sicili temiz olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Türk vatandaşı olmak,
 • Erkeklerin askerlik ile ilgisi bulunmamak,
 • Sağlık durumunun görevini devamlı yapmasına engel olmamak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak,
 • Özel şartlarda belirtilen öğrenim şartlarını boş kadroların gerektirdiği diğer şartları taşımak,

Van’da çalışmak isteyen kişiler büyükşehir belediye başkanlığının yayınladığı boş kadroları incelemeli ve bu boş kadrolar için hangi özel şartların bulunduğuna bakmalıdırlar. Öncelikle hangi kadroların boş durumda olduğuna bakmak gerekmektedir.

 • İtfaiye Eri (30 Kişi) – Bu ilana sadece erkekler başvuru yapabilir. Bunun için adaylar herhangi bir lisans programından mezun olmalı ve KPSS’den 70 puan ve üzeri almalıdır.
 • İtfaiye Eri (40 Kişi) – Bu ilana da erkekler başvuru yapabilecektir. Bunun dışında 2016 KPSS sınavından 70 puan ve üzeri almalı ve herhangi bir önlisans programından mezun olmalıdır.
 • İtfaiye Eri (30 Kişi) – Erkekler başvuruda bulunabilir ve KPSS sınavından 70 puan ve üzeri şartı bulunmaktadır. Öğrenim şartı olarak ise lise, meslek lisesi veya dengi bir okul mezunu olmak yeterlidir.
 • Zabıta Memuru (20 Kişi) – Herhangi bir lisans programından mezun olmuş bay ve bayan adaylar başvuru yapabilir. KPSS’den 70 puan şartı aranmaktadır.
 • Zabıta Memuru (20 Kişi) – Önlisans mezunu olup KPSS sınavından 70 puan şartı aranmaktadır.

Başvurular nereye ve ne zamana kadar yapılabilecektir?

Memur alımı başvuruları Van Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları ve eğitim dairesi başkanlığına şahsen evrakların teslim edilmesi ile yapılacaktır. Başvurular başladı ve 15 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru sırasında belediyeden temin edeceğiniz iş talep formu, kimlik fotokopisi, diploma fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, askerlik ile ilgisi olmadığına dair beyan, İtfaiye kadrosu için B sınıfı ehliyet fotokopisi, Sağlık durumu beyanı ve 2 adet fotoğrafı teslim etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Adli ve İdari Yargıda Çalışacak Şoför, Aşçı, Mübaşir, Zabıt Katibi 5493 Personel Alımı

Adalaet Bakanlığı Adli ve İdari Yargıda çalışmak üzere 4771 zabıt katibi, 527 mübaşir, 27 şoför, 99 teknisyen ve 69 aşçı...

Kapat