Yunus Emre Enstitüsü Yurt Dışında Öğretim Elemanı Görevlendirecek

Yunus Emre Enstitüsü Yurt Dışında Öğretim Elemanı Görevlendireceğine dair ilan yayınlamıştır. Bu ilana göre aşağıda belirteceğimiz koşulları sağlayabilen kişiler ilana başvuruda bulunu yurtdışında iş bulabilirler.

2016-2017 Eğitim öğretim yılı için yurt dışındaki üniversitelerde görevlendirmek için Türk Dili ve Edebiyatı ya da Türkoloji mezunu öğretim elemanları görevlendirilecektir.

Yunus Emre Enstitüsü yürütmekte olduğu Türkoloji Projesi kapsamında Türkiye’de Türkçe Öğretimi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Türkoloji Bölümlerinde çalışan, Ek-4: Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversite Listesi ile Başvuru Şartlarında belirtilen şartları taşıyan öğretim elemanları, 2016-2017 öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji Bölümlerinde görevlendirileceklerdir.

Başvuruların gönderileceği e-posta adresi: basvuru@yee.org.tr

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarının özgeçmişleri ve Ön Çalışma Programları, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek olup görevlendirilmesi uygun bulunanlara e-posta ile bilgi verilecektir.

Komisyon tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları, ilgili ülkede bulunulduğu sürece resmi ve dini bayramlar dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte, görevlendirme başı gidiş ve görevlendirme sonu dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü tarafından karşılanacaktır.

Yunus Emre Enstitüsü / Türkoloji Müdürlüğü

Tel: (0312) 309 11 88 / 11 30

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kökten OSGB İş Yeri Hekimi İş Güvenliği Uzmanı Arıyor

Samsun'da faaliyet gösteren Kökten OSGB, iş güvenliği uzmanı, iş hekimi alımı yapacaktır.

Kapat