Zafer Kalkınma Ajansı Personel Alımı

Yaz mevsimi ile birlikte kamu personeli seçme sınavına göre personel alımları hız kazanmıştır. Hem 2016 hem de 2017 yılı KPSS sınavına göre bir çok kurum personel alımı gerçekleştirmektedir. KPSS sınavı girme şartı devlet kurumlarında mecburdur fakat devlet kurumu gibi bakanlıklara bağlı olarak çalışan kurumlar ister KPSS ister sınav şartsız personel alabilmektedirler.

Sizlere bugün yayınlanan Zafer Kalkınma Ajansı personel alımı ilanından bahsedeceğiz. Daha önceki kalkınma ajansları ilanları gibi bu kurumda personel alımı yaparak ilgi alanında bulunan illerin kalkınma çalışmalarında daha nitelikli personele sahip olmayı amaçlamıştır. Bu kapsamda kurum 9 uzman personel ve 1 iç denetçi alımı yapacaktır.

Zafer Kalınma Ajansı merkezi Kütahya ilinde bulunmaktadır ve bu ilin yanında Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerinin de kalkınması için çalışmalar yürütmektedir. İlana iş başvurusu yapacak olan kişiler bu 4 ilden birisinde çalışmayı kabul etmiş sayılacaktır ve hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahat engeli bulunmaması gerekmektedir.

Zafer Kalkınma Ajansı Uzman Personel Alımı Özel Şartları

  • 2017 KPSS sınavına girmiş olmak,
  • Sınavdan 80 puan ve üzeri puan almak,
  • Yabancı Dil Sınavından 70 puan ve üzeri puan almış olmak,
  • KPSS sınavına girmemiş olanlar 5 yıl iş tecrübesi sahibi olmak,
  • İş tecrübesini SGK hizmet dökümü ile kanıtlamak,
  • Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olmak,
  • Mühendislik, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Sosyoloji veya Matematik bölümü mezunu olmak,
  • 50 yaşını doldurmamış olmak

 

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ceza ve Tevkifevleri 389 Büro Personeli Aşçı ve Şoför Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü en az lise mezunu 58 sağlık memuru, 91 teknisyen, 75 şoför, 42 aşçı,...

Kapat