İşten Çıkarılacağınızı Gösteren 6 İşaret


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/isku5911/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İşten Çıkarılacağınızı Gösteren 6 İşaret

İşten atılmak denildiği anda insanlar çekinmekte ve korkmaktadır. Hele de devrimizde bu gerçekten de korkutucu olabilmektedir. Bir iş yerinden ayrıldıktan sonra, başka bir yerde iş bulmak gerçek anlamda çok zor olabilir. Bu tip durumlar için yapılacak en iyi şey, aslında kontrollü bir şekilde iş yerini her an bilmek ve kontrol ederek yürümek olmaktadır. Şimdi sizlere öncelikle bu işten çıkarılma konusundaki 6 işareti anlatalım.

Altıncı İşaretten Başlayalım

Hiç kuşku yok ki bu hareketlerin başında maaşların ve diğer yan ödemelerin kesilmesi gelmektedir. Bu durumda sizler de özgeçmişlerini bir kenarda hazır bulundurmanız gerekir. Ve yahut da şirketin kemer sıkma politikasına uygun bir şekilde davrandığını göstermeniz mali açıdan zor dönemden geçen şirketinizin gözünde daha fazla değer kazanmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra iş arkadaşlarınız eğer sırayla işten çıkartılma yavaşladıysa bilin ki sıra size de gelebilir. Bu yüzden dolayı dikkatli ve özenli bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Hazırlıksız bir şekilde işten çıkartılmak çok kötü bir durum oluşturabilmektedir.

Dikkatli Olmanız Gerekir

Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise, özellikle idari toplantılara çağrılırken son dönemde çok fazla idare toplantı almadıysanız bu durumda daha kesinlikle kariyer planlaması artık şirketinizin dışında yapmaya başlamış olabilirsiniz. Bu yüzden dolayı da işten ayrılmak yakın diyebiliriz. Patronunuzla veya yöneticilerinizle son dönemde selamlaşmanın dahi kesildi ve bir türlü kendinizi anlatamıyorsanız bu durumda gerçekten de tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Bu yüzden de böyle bir durum oluştuğunda sizler de yavaş yavaş artık kariyerinizi planlamaya başlamalısınız.

Önemli noktalardan biri de sizlere verilen işlerdir. Son zamanlarda çok fazla önemsiz işler sizlere veriliyorsa bu durumda artık odak noktası olmaktan uzaklaştığınız demektir. Bu yüzden dolayı hiç yapmak istemezseniz bile bazı işlere odak noktası olmak adına isteğinizi dile getirmeniz, sizler için olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir