Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı

Kıyı Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde sürekli işçi olarak çalışmak isteyen adaylar Türkiye İş Kurumu hizmet merkezlerine (iş ve meslek danışmanınıza) şahsen ya da Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden elektronik form doldurarak başvuruda bulunabilecekler.

Kıyı Emniyet Müdürlüğüne Alımı Yapılacak Meslek Ünvanı Nedir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 2016 yılının son günlerinde 30 deniz trafik operatörü (aday) alımı gerçekleştirecek.

Alımı yapılacak deniz trafik operatörü olmak için denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarından birinden mezun olma şartı getirilmiştir.

Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.

Deniz Trafik Operatörü Alımında Aranılan Nitelikler ve Şartlar Neler?

1) Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı İstanbul ve Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amirliği bünyesinde ihtiyaç duyulan sayıda aşağıda belirtilen nitelik ve şartlarda istihdam yapılacaktır. Adaylarda aranan şartlar;

a) Geçerliliği devam eden uzak yol kaptanı yeterlilik belgesine sahip olmak.

b) Uzak yol kaptanı olarak en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.

c) Kuruluşa yapılacak olan mülakat sınavına kadar, KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı), ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) ve YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavlarının en az birisinden en az 60 veya TOEFL (Test of English As a Foreign Language)’dan en az 72 (iBT) veya GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 almak.

d) Mesleği ile ilgili masrafları kuruluşça karşılanacak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılacağına, süresi kuruluşça belirlenen asgari 2 yıl çalışma süresine uyacağına, asgari çalışma süresine uymadan istifa, cezai nedenle iş akdi fesh nedenleriyle kuruluştan ayrılması durumunda eğitim masraflarının kanuni faizi ile kendisinden tahsil edileceğine dair “Taahhütname” ve/veya “Yurt Dışına Gönderilen Kamu Personeli ve Yurt İçinde Eğitime Tabi Tutulacak Personeline Mahsus Yüklenme Senedi ve Muteber İmzalı Kefalet Senedini” noter huzurunda imzalamak.

e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.

2) Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.

3) Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden, Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmelik uyarınca belirlenmiş olan görev başı eğitimini, görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetlerinde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesih olunur.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Üniversitesi Sağlık Uygulama Merkezi Sözleşmeli Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerine 2016 KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli...

Kapat