Kıyı Emniyeti işkur üzerinden lise mezunu personel alımı yapıyor

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 21 Haziran 2019 tarihinde başvuruları sona erecek olan iş ilanında farklı kadrolarda çalışmak üzere en az lise mezunu personel alımı yapacaktır. Bu iş ilanı Türkiye iş kurumu üzerinden yayınlanmış olup başvuruları cuma günü sona erecektir. Aşağıda belirteceğimiz şartları taşıyorsanız iş ilanına vakit kaybetmeden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Hangi Kadrolara Kaç Kişi Alınacaktır?

  • Yağcı (8 Kişi) – Lise ve dengi okul mezunu ve yağcı yeterliliğine sahip olan kişiler başvuruda bulunabilirler. KPSS Şartı yok.
  • Gemici (18 Kişi) – Lise ve dengi okul mezunu usta gemici blgesine sahip olmak, KPSS şartı yok.
  • 2. Mühendis (3 Kişi) – Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Yüksekokulu, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu veya üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin Makine Bölümü ile Gemi İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği Fakültesi bölümü mezunları ile eşdeğerliği YÖK’çe kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okuldan/bölümden mezun olmak, KPSS P1.
  • 2. Kaptan (2 Kişi) – İlgili fakültelerinin güverte/deniz ulaştırma işletme, deniz ulaştırma işletme mühendisliği ile eş değerliği YÖK’çe kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okuldan/bölümden mezun olmak. KPSS P1.
  • Başmühendis (3 Kişi) – İlgili fakültelerinin Makina, Gemi İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden veya eş değerliği YÖK’çe kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okuldan/bölümden mezun olmak ve uzakyol başmühendisliği alanında 2 yıl iş deneyimi olmak. KPSS P1.
  • Büro Personeli (4 Kişi) – Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) belgesine sahip olmak • Muhasebe alanında asgari 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak ve bunu işyerinden alacağı hizmet belgesi ve sosyal güvenlik kurumu hizmet dökümü ile belgelemek. KPSS P1.
  • Büro personeli (4 Kişi) – Firmaların muhasebe veya insan kaynakları departmanında bordro, ücret tahakkuku, personel özlük işleri, SGK giriş-çıkış ve e bildirge konularına hakim olmak ve bu alanda en az üç (3) yıl çalışmış olmak ve bunu işyerinden alacağı hizmet belgesi ve sosyal güvenlik kurumu hizmet dökümü ile belgelemek. KPSS P1.
  • Haberleşme Mühendisi (2 Kişi) – Elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olmak, KPSS P1.
  • Elektrik Elektronik Mühendisi (2 Kişi) – Elektrik elektronik mühendisliği mezunu olmak, KPSS P1.
  • Harita Teknikeri (1 Kişi) – Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro bölümlerinden birinden mezun olmak. KPSS P93

Yukarıdaki kadrolara başvuru yapmak iseyenler iskur.gov.tr internet adresi üzerinden kıyı emniyeti diye arama yaptıklarında iş ilanlarına ulaşacaklardır. Aynı sistemle iş başvurusu yapabiliriniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Azerbaycan Nahçıvan Türk işçi alımı

Kardeş ülkemiz Azerbaycan'da çalışmak isteyen kişiler için yayınlanmış olan iş ilanı hakkında bilgi vereceğiz. Azerbaycan yıllardır Türki cumhuriyetler içerisinde bize...

Kapat