Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı personel alımı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/isku5911/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kısa adı KUZKA olan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Kastamonu merkezli bir ajans olup bunun yanında Çankırı ve Sinop illerini de kapsayan ve bu illerin kalkınması için çeşitli çalışmalar yürüten bir ajanstır. Ajans bu şehirlerin kalkınması için plan ve projeler üretir ve yurt dışında benzer özelliklerdeki illeri inceleyerek benzer uygulamaları ülkemize uyarlayarak faaliyete geçirir.

KUZKA personel alımı yaparak kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyordur. Personel alımı şartlarında adayların dinamik, çalışkan, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen ve hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahat engeli bulunmama şartları vardır. Ayrıca ajans ile çalışmayı seçen bir kişi Kastamonu, Çankırı ya da Sinop illerinden herhangi birinde çalışmayı kabul etmiş sayılır.

Kuzka iş başvurusu yapacak olan kişiler ajans tarafından alımı yapılacak iç denetçi (1), uzman personel (10) ve destek personeli (2) olarak çalışacaklardır. Bu illerde yaşayan kişiler için uygun bir iş fırsatıdır. Başvuru yapanlar arasından belirlenen kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Kuzka başvuruları ister 2017 KPSS sınav puanı ile ister iş deneyimi ile yapılabilir. 2017 KPSS sınav puanı ile başvuru yapacak olan kişiler 80 puan ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. İş tecrübesi ile başvuru yapacak olan kişiler daha önce buna benzer işte çalıştığını belgelemelidir. Bunun için SGK hizmet dökümü belge olarak kullanılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir