Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Gemi Adamı ve Sağlık Personeli Alıyor

Rize’de bulunan TC Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi rektörlüğü personel alımı iş ilanı yayınlamıştır. Bu kapsamda üniversite diş hekimliği fakültesi ve Turgut Kıran Denizcilik Fakültesinde çalışacak personel istihdam edilecektir. Her iki kadronun da alım şartları birbirinden farklıdır. Bundan dolayı personel alımları şartlarını farklı farklı yazacağız. Öncelikle hangi fakültenin hangi personel kadrosuna ihtiyaç duyduğundan bahsedelim.

RTE Üniversitesi Alım Yapılacak Kadrolar Neler?

 • Turgut Kıran Denizcilik Fakültesinde istihdam edilecek 1 adet Gemi Adamı aranmaktadır. Sözleşmeli olarak çalışacak gemi kaptanının 40 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. En az lise mezunu olmalı ve A1-K50 belgesine sahip gemide çalışabilecek durumda olmanız gerekmektedir.
 • Diş Hekimliği Fakültesinde görevlendirilecek sağlık personelleri şu şekildedir; 15 Sağlık teknikeri ve 3 hemşire. Hemşirelerin sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunu olması gerekmektedir. Sağlık teknikerlerinin ise önlisans bölümlerinden ağız ve diş sağlığı, diş protez teknikerliği veya tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. 2018 KPSS sınav puanı gerekmektedir.

Başvuru için Gerekli Evraklar Neler?

 • Başvuru Formu (http://personel.idari.erdogan.edu.tr/ web adresinden temin edilebilir.)
 • Diploma veya mezuniyet belgesi
 • Nüfus cüzdanı aslı
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir),
 • Adli sicil kaydı (e-devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir)
 • 2018/KPSS Sonuç Belgesi (Sağlık Personeli Alımı için gereklidir.)

Gemi Kaptanlığına Başvuru Yapacaklar Aşağıdaki Belgeleri de teslim etmeleri gerekemektedir. İlk defa başvuru yapacak olan kişiler aşağıdaki belgeleri teslim etmelidir.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenmiş en az Kaptan Yeterliliğinde “Gemi Adamı Sertifikası”,
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenmiş, Genel Telsiz Operatör Yeterliliği Belgesi (GOC, GMDSS General Radio Oparator)
 • Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenmiş STCW belgeleri; Gemi Güvenlik Zabiti Belgesi, Elektronik Harita Gösterimi ve Bilgi Sistemi/ECDIS, Köprü Üstü Kaynak Yönetimi/BRM Belgesi, Radar Gözlem ve Pilotlama Eğitimi Belgesi, Can Kurtarma Araçlarının Kullanma Yeterliliği Eğitimi Belgesi, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri Eğitimi Belgesi, Personel Güvenliği Sosyal Sorumluluk Eğitimi Belgesi, Temel İlk Yardım Eğitimi Belgesi, İlk Yardım Eğitimi Belgesi, Otomatik Radar Pilotlama Aygıtlarını (ARPA) Kullanma Eğitimi Belgesi, İleri Yangınla Mücadele Belgesi, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Eğitimi Belgesi,
 • Gemi adamları için düzenlenen güncel sağlık raporuna sahip olmak.

İş tecrübesine sahip olan kişiler aşağıdaki belgeleri hazırlamaları yeterli olacaktır.

 • En az on iki (12) ayı uluslararası sefer yapan gemilerde olmak üzere toplam en az yirmi dört (24) ay deniz tecrübesine sahip olmak.
 • Römorkör, Ro-Ro, Katamaran, feribot ve deniz otobüsü gemilerinde gemi kaptanlığı yapmış olmak.
 • Türk bayraklı gemilerde çalışmış olanlar; Liman Başkanlığından alacakları hizmet/personel belgesi ile
 • Yabancı bayraklı gemilerde çalışmış olanlar ise ilgili şirketten alacakları kontrat/hizmet belgesi ve Emniyet Müdürlüklerinden alacakları bu hizmetleri kanıtlayan yurt dışı giriş-çıkış bilgilerini gösteren belge ile belgelendireceklerdir.

RTE Üniversitesi iş başvurusu nereye ve ne zamana kadar yapılacaktır?

Başvurular 13-27 Haziran 2019 tarihleri arasında RTE Üniversitesi pesonel daire başkanlığına başvuru evraklarını elden teslim ederek yapılacaktır. Bunun dışanda yapılacak başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir. Diğer detaylar erdogan.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kırklareli Evde Yapılacak İş Fikirleri

Kırklareli Evde Yapılacak İş Fikirleri Kırklareli ülkemizin kuzeybatısında Edirne ile birlikte Trakya bölgesinde yer alan ilimizdir. illerde olduğu gibi Kırklareli'nde...

Kapat