Türkiye Taşkömürü Kurumu 1000 İşçi Alımı iş ilanı

Türkiye Taşkömürü Kurumu genel müdürlüğü bünyesinde ve bağlı işyerlerinde çalışmak üzere bin (1000) işçi alımı yapıyor. İşe alınacak kişiler yer altı işyerlerinde 4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde pano-ayak üretim işçisi olarak çalışacaktır. İşçi alımı Zonguldak, Karabük ve Bartın illerine yapılacaktır.

Hangi şehre kaç işçi alımı yapılacaktır?

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre üç şehrimize toplam 1000 yeraltı pano ayak üretim işçi alınacaktır. Bin kişinin illere göre dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Zonguldak – 700 kişi
  • Bartın – 200 kişi
  • Karabük – 100 kişi olarak belirlenmiştir.

Kimler iş ilanına başvuruda bulunabilir?

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • 32 yaşından gün almamış olmak,
  • Askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinin birinde ikamet ediyor olmak.

Başvuru şartlarını sağlayan ve kurumda çalışmak isteyen kişiler bulundukları şehirledeki Türkiye iş kurumu müdürlüklerine giderek iş başvurusunda bulunabilirler. Yukarıdaki üç şehir dışında ikamet ediyor olanlar bu iş ilanına başvruda bulunamazlar. Başvuru sayısının fazla olması 2-3 Mart 2019 tarihlerinde saat 9’da Zonguldak’ta bahçelievler spor salonunda, Bartın’da Amasra Müessese müdürlüğü sinema salonunda ve Karabük’te nikah salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Kurada ismi çıkıp işe alınacak kişilerden tam teşekküllü hastaneden alacakları sağlık raporu istenecektir. Sağlık raporu TTK Beden Gücü Yönergesine uygun olarak yapılacak muayene sonrası verilen “yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır.” ibareli olacaktır.

Başvurlar 12 Şubat 2019 tarihi itibariyle başladı ve 5 gün içinde sona erecektir. Bu tarihe kadar başvurunuzu işkur il müdürlüklerine yapabilirsiniz. Detaylı bilgi isterseniz aynı şekilde işkur’dan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hatay Evde Yapılacak Ek İş Fikirleri

Hatay Evde Yapılacak Ek İş Fikirleri Hatay ülkemizin en güneyinde bulunan ve Suriye ile sınırı olan şehrimizdir. Hatay, Akdeniz'e kıyısı...

Kapat